מנמל התעופה לעיר

מנמל התעופה לעיר. שדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג ממוקם על האי Chek Lap Kok בדרום מערב לאזור המינהלתי הונג קונג ומערב מהאי הונג קונג. hong Kong International Airport או HKG. ממנו ניתן להגיע בקלות למרכז הונג קונג, אם זה האי Tsing Yi, בהמשך פנינסולה Kowloon וכמובן האי הונג קונג. שדה התעופה הנוכחי עובד מ-1998 והוא החליף את שדה התעופה Kai Tak. שדה התעופה הנוכחי זכה בתואר, שדה התעופה העמוס ביותר במבחינת טיסות סחורה והשלישי בעומס מבחינת טיסות רגילות, טיילים, אנשי עסקים, מקומיים וכו..

טרמינל 1. מיועד לנוסעים צ'ק אין, קבלת פנים, והוא השלישי בגודלו בעולם, מסעדות חנויות לרוב.
טרמינל 2. מיועד לצ'ק אין, נוסעים יוצאים ללא שערי הגעה,  (עוברים לטרמינל 1)בטרמינל הזה נמצא sky Plaza, קומפלקס בידור ועסקי. הטיסות הזולות מגיעות גם כן דרך הטרמינל הזה.
North Seatellite Concourse מיועד לטיסות של מטוסים צרים.

רכבות משדה התעופה למרכזים של הונג קונג. Airport Express Service
תחנת הרכבת בשדה התעופה ממוקמת באזור במשל לקבלת הפנים, זאת לאחר שקיבלתם את המזוודות ולאחר הימגריישן. אתם תראו שלטים City Bound באותה קומה.
הרכבות יוצאות במרווחים של 10 דקות בין השעות 5:45-23:30 ומרווחים של 12 דקות בין השעות 23:28-24:48.

שדה התעופה לאי Tsing Yi זה 60 דולר הונג קונגי, הרכבת עוצרת ליד הגשר הצפוני של האי ומשם ניתן להחליף רכבת לדיסנילנד, להחליף לTung Chung ולרדת ב- Sunny Station.
שדה התעופה לפנינסולה KolWoon מחיר 90 דולר הונגקונגי והתחנה ממוקמת בדרום האזור בשכונת Tsim Sha Tsui, אזור מרכזי היכן שהמלונות, מסעדות, ליד נמל ויקטוריה.
שדה התעופה לאי הונג קונג, מחיר כ-100 דולר הונג קונגי. בצפון האי ליד הנמל, מרכז העסקים והמלונות.

בתחנות בדרך כלל יש שרותים ציבוריים כמו אינטרנט, כספומטים, מרכז מידע, מחלקת מציאות ואבדות, שרותים ציבוריים, תיבות דואר ועוד.

אוטובוסים משדה התעופה להונג קונג, מספר תחנות חשובות:
A10 שדה התעופה  ל Ap Lei Chau, האי הקטן מדרם לא הונג קונג, כ-40 דולר הונג קונגי. 6:50-24:20
A11 שדה התעופה ל North Point Ferry Pier, התחנה ממוקמת בצפון האי הונג קונג קצת מזרחית מהמרכז. כ-40 דולר הונג קונגי, 6:10-24:30
A21 שדה התעופה ל Hung Hom Station, דרום Kolwood, מרכזי, מלונות וכו..כ-33 דולר הונג קונגי, 6:00-24:00
A31 שדה התעופה  ל Tsuen Wan Nina Tower, צפונית לאי Tsing Yi אזור מתפתח, כ-18.9 דולר מקומי  6:00-24:00
A35 שדה התעופה ל Mu Wo דרום האי Lantau
E' Route External Bus Service
E11+E11A שדה בתעופה ל Tin Hau Station צפון האי הונג קונג קרוב למרכז. 21 דולר הונג קונגי.
E21 שדה התעופה לTai Kok Tsui  שכונת mong Kok ב- Kolwood. כ-14 דולר מקומי.

מוניות משדה התעופה לאי הונג קונג יעלו ללכם מינימום 290 דולר  ל-340 דולר מקומי תחנות שונות.
מוניות משדה התעופה לאי קואולון יכ-220 דולר מינימום ולא אמורות לעלות על 300 דולר מקומי.
שדה תעופה לדיסנילנד כ-125 דולר
שדה התעופה לאי לאונטאו כ-22-55 דולר

טרטורית הונג קונג מחולקת להרבה מאוד איים ואזורים, רק מעט מהם נוגעים לנו כתיירים.
האי לנטאו Lantau Island הוא האי הגדול בהונג קונג בצפון נמצא השדה התעופה על האי  chek Lap Kok. לאנטאו משלבת בין תיירות בינלאומית ענפה לתיירות מקומית. תוכלו למצוא שם אטרקציות כמו דיסנילנד בצפון מערב האי, או הפסל הענק של בודהא המשקיף לכל עבר, Tian Tan השופע צמחייה מרהיבה סביבו.
האי הונג קונג, הוא האי הפופולרי ביותר עם אטרקציות לרוב, מלונות, פארק שעשועים, מסעדות ייחודיות, חופים, פארקים וכמובן הוא החלק השני של נמל ויקטוריה הידוע. סמוך לנמל מתנקז מרכז העסקים של האי עם גורדי שחקים, מסעדות ופעילויות שונות. אזור תיירותי מאוד.
פנינסולה  Kowloon שהוא גם אחד מהאזורים התיירותיים בהונג קונג בעיקר בדרום האזור שם פוגש את נמל ויקטוריה. מלונות לרוב, גורדי שחקים, מסעדות, מרכזי קניות, פארקים ארכיטקטורה, מקדשים ועוד ועוד.

אזורים מרכזיים תייורתיים ב Kowloon
Kowloon City District ממוקמת בדרום קולוון ומחולקת למספר שכונות כאשר התיירותיות ביותר הן  מאזור  Mong Kok דרומה . השכונות ממוקמת בדרום מערב קולוון, הכונה התיירותית ביותר שהיא על נמל ויקטוריה היא Tsim Sha Tsui, צפונית משם אבל גם מאוד תיירותיות תמצאו את Yaw Ma Tei ובה את King's Park ו Jordan כולן תייורתיות.
אזורים מרכזיים תיירותיים באי הונג קונג, Central-נמל ויקטוריה, מלונות, עסקים גורדי שחקים, מסעדות תיירותי.
Soho- גם כן אזור תיירותי מזרח ל Central מרכז מסעדות, בתי קפה אופנתיים, מועדוני ג'אז, משמעות השם סוהו- South of Hollywood Road. לאחר מכן דרומה ישנו אזור Mid-Level, בין Central ל-Mid-Level ישנם המדרגות הנעות הארוכות בעולם משרכות לאורך של כ-800 מטרים ועוברות גובה של כ-135 מטרים.
The Peak ממוקמת עוד דרומית מזרחית, אזור תיירותי, פחות עם מלונות אבל עם אטרקציות לרוב, ראו עמוד אטרקציות.
מערב מ Central ישנן ממספר שכונות תיירותיות על המים, עם מלונות, מסעדות ועוד, Sai Ying Pun, Sheung Wan והרחוקה יותר Sai Wan. אזור תיירותי נוסף Eastern District ששם נמצאות השכונות Fortress Hill, Causeway Bay שבינהן נמצא Victoria Park. בדרום האי הונגקונג נמצא  Ocean Park ומפרץ Deepwater Bay.