אמנות בהונג קונג

אומנות בהונג קונג הוא מצרך קיים ובועט ויותר ויותר בשנים האחרונות, עם גלריות ומוזיאונים אין סוף. הונג קונג מאז ומתמיד הייתה לצינור מסחר חשוב בעולם ואומנות הייתה כמובן חלק בלתי נפרד מהסחורה, כך גם היום, הונג קונג היא בין הנקודות סחר החשובות בעולם ואומנות היא חלק מהמסחר לכל דבר. יתרה מכך ב-2014, מוזיאון הונג קונג לאומנות ולאומנות אסייתית ממשיך בחקר אומנות הונג קונגית. הפרוויקט מכיל בתוכו יצירות אומנות, שיח פתוח ועוד אמצעים שמעלים אם במודע או לא את רמת העניין באומנות הונג קונגית הן מקומית והן ברשת הבינלאומית.


באופן טבעי כמו שקרה לכל אורך ההיסטוריה, אומנות גם נוצרת מדחף שנוצר מ"טראומה" חברתית מסוימית, עכשיו זה לא חייב להיות טראומה ממש, אלא מקרה, תופעת טבע, תאונות, סערה פוליטית ובמקרה של הונג קונג המחאה החברתית שוחרת השלום, כאשר סטודנטים התשלטו על מרכז הונג קונג, המחאה יצרה את הקונספט "מחאת המטריות". דוגמא נהדרת לאומנות עכשווית שנבעה מהמצב היא פסל  Umbrella Man שהפך להיות סמל המחאה.
האומנות והיצירה בהונג קונג בעליה, אם בגלל הנושאים המדוברים ואם בגלל שוהנג קונג "פתוחה" ליותר מייזמים אומנותיים שמקמות אחרים בעולם נוקשים יותר.

Feast Projects
גלריה הממוקמת באי  Ap Lei Chau דרום האי הונג קונג. בניין תעשייתי עם תקרה גבוהה. מציע שטח ענק לתצוגות "קלאסיות" כציורים, ציורי שמן, אבל לא רק, לעתים תוכלו לתפוס כאן תערוכות מודרניות של אומנות מודרנית, סרטים, מוזיקה, עיצוב ועוד. הוקם ב-1910 ע"י  Philippe Koutouzis, שעוסק בתיווך ואוצר אומנות כבר כ-30 שנה.
Unit 307, 3F Harbour Industrial Centre, 10 Lee Hing Street, Ap Lei Chau, Aberdeen
שלישי-שבת 12:00-19:00

Ben Browns Fine Art
גלריה הממוקמת ב Central אשר באי הונג קונג. זו הגלריה השניה של בן בראון, הראשונה נמצאת בלונדון אשר נפתחה ב-2004 וב-2009 פתח את הגלריה המדוברת המתאימה באופי שלה יותר לשוק האסייתי. הגלריה מציעה מגוון יצירות ותערוכות של אמנים מודרנים, כולל צלמים יוצאי דופן לצד תערוכות יותר לכיוון קלאסיות מודרניות כפיקסו ואליג'יריו בוטטי האמן הקונספטואלי.
Pedder Building, 12 Pedder Street 303, Central, Hong Kong
שני-שבת -11:00-19:00

Gallery Exit
בגלריה הזו הממוקמת בדרום האי הונג קונג באברדין, לא מפחדים להציג גם אמנות עם תעוזה יותר, יצירות ותערוכות שלעתים ישאירו אתכם עם פה פעור, Shock Art. לדוגמא האמנית Angela Su אשר קעקע על עצמה 39 משפטים שנראים כמו מלקות של שוט, צולמה והוצגה בגלריה. כמובן שלא רק תערוכות בסגנון הזה. נפתחה ב-2008.
F, 25 Hing Wo Street, Tim Wan, Abardeen Hong Kong
שלישי-שבת
11:00-19:00

Sundaram Tagore Gallery
שילוב של אומנות מערבית ולא מערבית, שילוב של סוגים שונים של אומנות ללא צורך בגבולות. אומנות מכל העולם שלאו דווקא נתחמת לאומנות וזיואלית, אלא נוגעת גם בשירה, הופעות, מוזיקה וסרטים. גלריות נוספות של sundaram תוכלו למצוא בניו יורק ובסינגפור.
57-59 Hollywood Road, קומה רביעית הונג קונג.

Para/Site Art Space
גלריה ותיקה הוקמה ב-1996, מה שעושה אותה מהראשונות בהונג קונג לאומנות עכשווית, אחת הפעילות שבהן ואחת הפופולריות. מציעה מגוון רחב של דרכי אומנות, צילום, תנועה, ציורים, ישנם כנסים ועוד. חובבי אומנות מושבעים יאהבו את הגלריה מכייון שהיא מציעה הרבה יותר מאומנות.
F' Wing Wah Industrial Building/22
King's Road 677, Quarry Bay, Hong Kong

Hanart TZ
מהגלריות הוותיקות הונג קונג, הוקמה בתחילת שנות ה-80. יחסית לעולם הצעיר של אומנות עכשוית בהונג קונג, הגלריה הזו באה בימים. מנוהלת ע"י הפרופסור, איטלקטואל, אוצר הידוע בשם Kohnson Chang. הגלריה הפיקה מספר פעמים את יצירותיו של Ali Weiwei וקבוצתו, אמנות מודרנית לעתים דינמית, לעתים קספרינטלית, מחתרתית ושנויה במחלוקת.
Pedder Building, 12 Pedder Strret, Central
שני-שישי 10:00-18:30
שבת 10:00-18:00

Gagosian
ממוקמת גם בבניין פדר באי הונג קונג. הגלריה יודעה ופופולרית לרבות בשוק העשיר ובחברה הגבוהה של הונג קונג ובכלל. הרבה מגיעים לגלריה כדי להתחכך ולהראות. הגלריה מציעה אמנים בינלאומים ומקומיים, אחד מהיודעים שהציג בגלריה במשך השנים הוא האמן האמריקני ריצ'ארד פרינס, הידועה בצילומים שלו, ראו ברוק שילדס כילדה (צילום שלא היה מתקבל היום) ואיש המלברו הצילום המועתק סגנוון שסיגל לעצמו.
7F, Pedder Building 12 street, Central, Hong Kong

Art Museum of Chainese University Hong kong
המוזיאון חוקר, אוסף ומציג, אסופה של מגוון חפצים, חלקם חפצי אומנות מסין העתיקה וזמנים לפני המודרנה. המוזיאון נפתח ב-1971 והמוזיאון שם לו כיעד לשמר את התרבות הסינית באשר היא, אמנות, טכנולוגיה, היסטוריה וכו..כמו כן לקדם את תרבות הסינית בעולם המערבי.
Shatin, N.T Hong Kong

Hong Kong Museum of Art
אחד מהמוזיאונים המבוקשים ביותר ע"י התייר. מציג שלל אומנות מהתרבות הסינית וההונג קונגית בפרט. נוסד ב-1962, עבר מספר מקומות עד שהגיע למיקום הנוכחי. > שימו לב המוזיאון סגור לשיפוצים עד 2028/9 <
Salisbuty Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon 10