חופים בהונג קונג

בעיניי המטייל המגיע להונג קונג, הוא מודע לכך שהוא מגיע לשטח מאוד אורבני ונכון הדבר, אך יש גם מעבר. הונג קונג היא אזור שיכול להווה דוגמא לאיך ערים מטרופוליטניות, בינלאומיות עכשוויות צריכות להראות, גורדי שחקים אדירים, פעילויות לרוב, מסעדות יוקרה, חיי לילה פוריים, אומנות גלריות לרוב, תערוכות, אוניברסיטאות, עסקים, פארקים עוד ועוד. אחד מהיתרונות של הונג קונג זה שהיא נמצאת בנוייה מאיים, מה שזה אומר הרבה טבע וחופים. חופים שהרבה מהם מזמינים, הם מזמינים לקחת אוויר רגע מהאינטנסיביות (החיובית) של העיר, לנשום, להינות מנופים אקזוטים כיאה לאזורים הללו של העולם. בגלל שלא הרבה טיילים מגיעים לחופים למרות שהם נדירים, אתם תמצאו את עצמכם הרבה פעמים על חוף מבודד. שימו לב-למרות שהחופים פעילים, הם לא תמיד מאושרים עם הממשלה ההונג קונגית, מה שזה אומר שלעתים אין מצילים. להלן מספר חופים בהונג קונג:

Tai Long Wan
חוף חולי ויפיפיה הממוקם  בפנינסולת Sai Kung County Park מזרחית ל Kolwoon, החוף נמצא בצד המזרחי של הפארק, סביבו הרים ירוקים, והאזור בכלל נחשב לאחד מהאזזורים היפים בהונג קונג כולה. כאמור חוף חולי לבן/מוזהב, המציע נופים של איים נוספים. החוף בדרך כלל פעיל יותר בסופש, באמצע שבוע יחסית שקט ולעתים אף נטוש. ישנו סביב החוף בתי קפה ואף ניתן לשכור גלשן. כן, החוף גלי ובהחלט ניתן לגלוש בו. זה אחד מהחופים שאין בו מצילים, אז הכניסה למים באחריותכם בלבד, אתם בהחלט יכולים להגיע ולהינות מהחוף עצמו בלבד. ניתן גם ללון בחוף עם אוהלים והכי חשוב אל תשכחו להשאיר את האזור נקי.

Shek O
בדרום מזרח האי הונג קונג ממומקם אזור שנקרא Shek O ברצועה ירוקה לצד כפר שנקרא shek O שממציע רחובות קטנים ואופיינים לכפר קטן, יחד עם אחוזות ענק של עשיירי החוף. החוך חולי לעתים עמוס, מתאים למשפחות הן בגלל המצילים, גלים קטנים ורשת נגד כרישים.

Big Wave Bay
צפונית לחוף שייק או shek O, ממוקם חוף גולשים רשמי נקי ומסודר, שמושך אליו גולשים עוד משנות ה-70. חוף חולי נעים, מים מזמינים לעתים עם גלים מאוד מרשימים. מצידיו נוף דרמטי של גבעות ירוקות הנושקות למים. ישנה רשת נגד כרישים. surf's up.

Repulse Bay and South Bay Beach
בדרום האי הונג קונג "מצוייר" לו מפרץ יפיפה ובו חוף חולי נקי ומזמין, קל להגעה, עם מצילים ורשת נגד כרישים, האזור עצמו נחשב לאזור יוקרתי למגורים, אבל יחד עם זאת אין הרבה תיירים.

Deep Water Bay
חוף הסמוך ל Repulse Bay מופרד בגבעה של עצים יער, הנוף בסיבו ומבנים מסוימים, ידוע כחוף הקורא אליו בשעות הבוקר המוקדמות להונג קונגים המבוגרים יותר לטבול ולהשתכשך. בסופש שבוע כמובן שהחוף יותר פעיל, הנופים ורכבל מעליו מהווים תמונה נהדרת. ישנה רשת נגד כרישים ונתיב לשחיינים רציניים יותר.

Turules Beach
ממוקם בדרום מזרח האי הונג קונג, ב- Tai Tam לא קל להגע, אבל חוף יפיפה עם חוף חולי לבן/זהוב, מסביב ירוק ועוק ירוק, אין הרבה אנשים על החוף, אז אם מתאים לכם חוף יחסית מבודד אז זה המקום, בנוסף יש שם מתקני ברביקיו. Red Hiil  גבעה סמוכה מזרחית החוף מספקת קוטג'ים עם נופים נהדרים, תוכלו לעלות ולנוח על אחד הסלעים המשקיפים אל עבר חוף הצבים.

Cheung Sha Beach
חוף משפחתי ממוקם בדרום האי לאנטאו (האי הגדול ביותר בהונג קונג). החוף חולי מציע מתקני ברביקיו, רשת נגד כרישים, מצילים, פארק, מקלחות ושרותים, קפה, שולחנות.  החוף קל להגעה ועם זאת עדיין די מבודד.

Stanley Beach
סטנלי היא עיירת חוף הממוקמת בדרום האי הונג קונג ומציעה מגוון פעילויות, אחת מהן החוף שנקרא Stanley Main Beach הממוקם בצד המרחי של העיירה ומציע חוף חולי נעים, נופים אל עבר פנינסולה Shek O ואל מפרץ Tai Tam Bay בכלל. בחוף ישנו מרכז ספורט שמכיר גלשני רוחב (פופולרי בחוף), סירות קיאקים ועוד.  ההגעה ממרכז הונג קונג נוחה למדי.

Hung Shing yeh
החוף Hung shing Yeh ממוקמת על אי קטן יחסית וירוק דרומית להונג קונג, אליו ניתן להגיע במעבורות מאברדין אשר בדרום הונג קונג. האי מציע מגוון חופים אבל הנ"ל הוא הגדול מכולם. זהו חוף חולי עם רשת ביטחון, אך ללא מצילים. החוף מציע משחקי כדו עף, מספר מסעדות ואפשרויות קניה בירה וגלידה. החוף חולי אבל בחלקים ממנו סלעי והנופים מתפצלים לגבעות ירוקות שמקיפות את החוף ותוכלו להבחין באופן די משמעותי בתחנת כוח בצד המזרחי של שדה הראייה, מה שמקנה לחוף אווירה דרמטית ואקופליפטית.