מחוץ להונג קונג

Macau
כשמדברים על אטרקציות מחוץ להונג קונג, הדבר בראשון והפופולרי ביותר שניתן לחשוב עליו הוא על מקאו-Macau. מקאו היא "לאס וגאס של מזרח הרחוק" גן עדן למהמרים, המכה של המהמרים ועוד כל מיני תארים כאלו או אחרים המכללים בתוכם מילים כמו הימורים, וגאס, גן עדן, בידור ועוד, הבנתם אתם הרעיון..אבל זה באמת כך ובאמת מרשים ובאמת מגיע למקאו את כל התארים הללו.

מקאו היא חלק מסין ממוקמת על החוף הדרום מזרחי של המדינה, כ-65 ק"מ מזרחית ממנה ממוקמת הונג קונג. מקאו עצמה מחוברת ליבשת מהצפון ל Gaundon ודרמית לטייפה taipa, טייפה היא חלק בלתי נפרד מה DNA שמיחד את האופי של מקאו, שם נמצא למשל המלון המדובר Venetian (העתר של ונציה), בנוסף בטייפה נמצא השדה התעופה הבילאומי של מקאו, מוזיאונים אוניברסיטאות ועוד.
מקאו הוא מקום יחודי המשלב מגוון מנהגים ותרבויות, מקאו הייתה תחת שלטון פורטוגל לסרוגין במשך מאות בשנים, למען האמת הוחזר לסין רק ב-1999 מה שעושה את האזור לשטח האחרון של סין שהוחזק בידי אירופה. עקב כך ניתן לראות השפעה פורטוגזית (גם בשפה), מבנים המזכירים בנייה ים תיכונית יחד עם השפעה סינית כמובן, סימטאות, מקדשים מול בתי מלון ענק זוהרים ונוצצים, אבל אל דאגה אנגלית היא שפה מובנת ומדוברת.

מקאו אמנם שייכת לסין אבל יש לה תואר ייחודי Macao Sepecial Adminstrative Region of The Republic of Chaina, מערכת חוקים יכולה להיות שונה מזו של סין, אבל עדיין תחת הממשל הסיני. מקאו זהו המקום היחיד בסין שמותר להמר והיא מהאזורים העשירים בעולם.
מקאו מתאים מאוד לחופשה השנתית שלכם ואף לירח דבש בדרך או מהונג קונג.

Pearl River Delta
מחוז ענק המחבר כמה ערים, החלק הדרום מזרחי של סין, Peral River  זורם שם ונשפך לים הדרומי של סין, ממוקם  Guangdong Province והונג קונג ומקאו הן רק שתיים מהערים שבאזור.
Zhuhai- שטח מנהלתי השייך לסין בדומה להונג קונג ולמקאו, אבל בואו ונקרא לשטח "עיר". העיר Zhuhi גובלת עם מקאו ויש תחת אמתחתא יותר מ-100 איים. העיר מציעה ריזורטים מצוינים, חופי ים ברמה גבוהה, הרבה ירוק. שילוב של מזרח-מערב, אבל לא כמו הונג קונג או מקאו. בעיר תוכל ולמצוא מסעדות מאכלי ים עם מתקונים מיוחדים. בעיר והאזור הכפרי שלה מאוד יפים, ישנו מסלול גולם מערבי, מעייון חמים מאותרים בפרסים, פארק שעשועים - Chimelong Ocean Kingdom מציע מגוון אטרקציות הקשורות למים, מופעיי חיות, מגלשות, מתקנים, אקווריום ואטרקציות שונות.
פסל Fisher Girl הוא אחד הפסלים המסמלים את העיר, ממוקם ב מפרץ Xianglu, ממוקמת ברחוב Lover's Road, הפסל מבוסס על אגדה המספרת על פייה ביתו של מלך  Dragon Sea אשר הגיע לחוף והתאהבה בחוף היפה בנער/ דייג מקומי, האהבה נקטעה  באיבה ע"י גמד קנאי (ככה האדגה מספרת..), הפייה הלכה לעולמה. הנער עצוב וכאוב לא וויתר ועשה הכל כדי להחזיר אותה לחיים. המלך כאות מחווה נתן פנינה ענקית כסמל אהתבתם.

Shenzen- עיר נוספת בפרובינציית Gaungdong, לפי האחד המגזינים הפופולריים ביותר, The New York's Time השנזן היא אחת הערים בהם חייבים לבקר. העיר ציורית עם גורדי שחקים והרבה שטחים ירוקים וצבעים. העיר מציעה קילומטרים על קילומטרים של חופי ים יפים ומזמינים, מספר של פארקים שעשועים, מועדוני גולף לרבות הגגדול בעולם, חיי לילה פוריים, בידור, קניונים ועוד ועוד.
Chaina folk Culture Village- פארק מיניטורי המציע מבט על אתרים החשובים של סין, מלווה לעתים במופעים אותנטיים, יעד תיירותי מקסים. בדומה ל China Folk Culture ישנו "מפת" עולם מיניטורית שנקראת "Window of The World" והוא מציע אתרים חשובים על מפת עולם.
OCT East הוא פארק מיוער השוכן מזרחית לשנזן סמוך לחוף. מתקנים, מסעדות, ריזורים, מפלים, טיולים וחוויות. אטרקציה תיירותית כייפית לכל המשפחה.

Guangzhou- "עיר הפרחים" ממוקמת בערך במרכז הפרובינציה. זו עיר עתיקת יומין מלפני 2000 שנה, כיום היא אחת הערים העמוסות בסין עם הרבה מה להציע כולל אטרקציות תיירותיות לרוב. בעיר תוכלו להתרשם מעברה והתליך איך הפכה לעיר מרשימה שכזו במוזיאון  Nanyue King's Museum.  שימו לב בעיר כ-30,000 מסעדות מה שעושה אותה מעוז קולינרי אדיר ומגוון מדובר גם על מסעדות ודוכני רחוב, היעד חובה להתנסות בו במאכלים סינים אותנטיים.
Canton Tower- מגדל תקשורת אדיר מימדים שהיה לתקופה קצרה למבנה הגבוה בעולם, מעל 600 מטרים. הבניין נראה ממרחקים ורואה למרחקים מהתצפית שבגובה 450 מטרים. בגובה 424 מטרים ישנה מסעדה מסתובבת המגישה אוכל מצוין. בשעות הערב נדלק המגדל באורות צבעוניים מה שמקנה לעיר נוף צבעוני ומיוחד.
קרוז לילה על Pearl River דרך נעימה ואטרקטיבית לראות את העיר ואת המבנים המרשימים שלצידי הנהר. ספינות/סירות צבעוניות המגישות לעתים חטיפים קלים, ישנן גם קרוזים יוקרתיים. הקרוז מחסה את השטח שבין גשר Guangzhou לבין Beitan.
בדרום מערב Guangzhou ממוקם Chen Clan Academy, בעבר מקדש ומרכז לימודים כיום מוזיאון. המבנה בנוי בסגנון עתיק ומרשים, אנשים מכל העולם מגיעים לראות את הארכיטקטורה הנפלאה. zhongshan Qi Road.