פארקים בעיר

עצרו, קחו אוויר והרגעו... מגוון פארקים בהונג קונג מאפשרים לעצור רגע מההקרנבל האורבני שהעיר הזו מציעה. לשטוף את העיינים עם קצת ירוק, עם ציוץ ציפורים ומגרשי משחקים לילדים, עם אגמים קטנים ויובלים. חלק מהפארקים יהיו ממש במרכז העיר כחלק אובני בלתי נפרד עם בניינים סביב, חלק מהפארקים יהיו מחוץ לעיר והם יהיו ליותר שמורת טבע מאשר פארק עירוני. להלן מספר פארקים בהונג קונג:

Hong Kong Park
פארק במרכז האי הונג קונג, נוסד ב-1991 מעוצב להפליא בשילוב עם המבנים סביב ומציע מבט אליהם מתוך הפארק. בפארק ישנם 80 סוגים של ציפורים אשר מוצאים את ביתם הבנוי כיער גשם. הפארק גם מציע מגוון של אטרקציות לרבות Flagstaff House Museum Tea Ware, זהו מבנה שנבנה ב-1840 והיה ביתו ושימש למפקדה של מפקד כוחות הבריטים, המבנה הוא מהיחידים שנשארו בהונג קונג שנבנה בסגנון יווני קלאסי. מבנה נוסף מאוכלס בפארק הוא Hong Kong Visual Arts Center, פיסול, קרמיקה הם חלק מהאומנות העיקרית שיוצאת משם, ישנו גם חלל לתצוגות.  כמו כן בפארק מגרש משחקים לילדים, מזרקות ויובלים כמובן שספסלים לרוב. 19 Cotton Tree Drive. ב- MTR, תחנת Admiralty Station, יציאה שנקראת  Exit C1.

Victoria Park
פארק יחסית גדול הממוקם ב- Causeway Bay באי הונג קונג, נפתח לציבור לראשונה ב-1957 ולא ניתן לפספס אותו, זו ריאה ירוקה ענקית ובפתחה מוצב פסל של המלכה ויקטוריה שהועבר לשם ב-1952. הפארק משמש כאתנחתא קלה ממרוץ הקניות של הונג קונג (חלק בלתי נפרד מאופי העיר ואף ניכר). אתם תפגשו פה הרבה אנשים עם שקיות. בשעות הבוקר נערכים בפארק לעתים אימונים קבוצתיים של טאי צ'י. הפארק מציע מגוןן אפשרויות ספורט לרבות מסלולי ריצה, מגרשי טניס וכודרגל. שימו לב בימי ראשון עמוס בפארק, ישנו פורום שבו אנשים נואמים ואומרים את דעתם ברבים ושידורי רדיו מהפארק. הפארק פעיל בפסטיבל Mid-Autumn Festival בו אנשים מתקהלים בשטח הפתוח אוכלים עוגות ומשחררים Lanters. בחגיגות השנה הסינית הפארק מאכלס את תערוכת הפרחים המרהיבה.

Kolwoon Park
פארק קולוון ממוקם ב-Tsim Sha Tsui השכונה העמוסה והמהירה, הפארק מאפשר רגיעה מהטירוף העירוני והוא אחד מהפארקים הגדולים באזור האורבני של Kolwoon. הפארק בנוי בסגנון סיני שבתוכו גן סיני קסום עם מבנים ומרפסות אופייניות, גשרים קסומים המגשרים מעל אגם. בעבר הפארק היה למבצר של הצבא, אך הועבר לציבור ב-1970 ונוסד כפארק ב-1989. כל יום ראשון תוכלו להינות מהופעות קונג פו וריקודי אריות. מלבד גינה סינית ופינות חמד, ספסלים, מסלולי ג'וגינג ישנו גם גן שעשועים לילדים, גן פסלים-חלק מהפסלים מודרנים ומגניבים, בריכה מגרש קטן לכדורגל, מבוך ועוד. מלבד יום שישי וחגים פתוח יום ביומי. ההגעה פשוטה בכל תחבורה שאתם לורחים פשוט רדו בתחנת Tsim Sha Tsui.

Tin Shui Wai Park
פארק הממוקמם ב-New Territories בצפון Kolwoon. פארק ייחודי המציע בריחה מהעולם האורבני אל עולם טבע, חיות, מים ועוד. הפארק הוא אזור אקולוגי הבנוי באווירת טרופית ברמה בינלאומית כדי לאכלס בתוכו חיות שונות, מעופפים, זוחלים, דגים, הפארק מציע אגם מלאכותי שעליו אתם יכולים ללכת על גשרי עץ ולהביט סביב ולהתרשם, האזור נקרא שמורת Wateland. בנוסף Wateland מציעה גם גלריוה, סרטים ואינפורמציה על המתרחש בפארק. כמובן שהפארק tin Shui Wai מציע גם את האטרקציות "הרגילות" בפארקים בהונג קונג, מבוך לילדים, מגרש משחקים לילדים, מרכז כושר חיצוני, אגם סירות, אזור המיועד לסקייטבורד ואוזר טאי צ'י.

Jordan Valley Park
פארק משפחתי חינני הממוקם מזרחית למרכז Kolwoon, הפארק פחות ידוע ופופולרי, אבל בסופש כן יהיה עמוס, הפארק מאופיין מדשאות רחבות ידיים שחלקן מוצלות, אשר בו תוכלו להינות מפיקניק, סביב והפארק גבעות ירוקות. אחת מהאטרקציות של הפארק- שני מסלולי מירוץ אלחוטיים, מסלול לילדים קטן ולמבוגרים, כמו כן מגרש משחקים לילדים גדול, מבוך, גן, מסלולי ריצה ומתקני כוח לאורך המסלולים. אסור להדליק אש בפארק גם לא נרות. מתחנת MTR שנקראת Tsim Sha Tsumi יוצאים ביציאה C2 ואז ניתן לקחת אוטובוס 26 מ- Super star Seafood Resaurant ולרדת ב-Shun Lee Fire Station ומשם הולכים ברגל אל עבר הפארק.

Tai Po Water Front Park
פארק הממוקם ב-New Territiries על חוף הים, ב- Tai Po צפון מזרח Kolwoon בנמל Tolo. בפארק טיילת לאורך המים, מסלולי אופניים והליכה, מתקני ספרוט, מגרש משחקים, אגם קטן להשיט סירות צעצוע. תצפית ספירל ענקית שנראת כמו מתקן חללי שלא ניתן לפספס, מגרש קט רגל, מרכז חינוכי לחרקים (תמיד כייף) ועוד. במים שמול הפארק נערכות מדי שנה תחרות The Dragon Boat.

Quarry Bay Park
פארק מקסים עם נוף מהמם של נמל ויקטוריה, ממוקמם בצד המזרחי של הי הונג קונג. באזור שנקרא quarry Bay. הפארק ידידותי ויש בו מגרש ילדים מגוון וכייפי, מסלולי ריצה כמובן, מסלולי אופניים והליכה. בפארק תוכלו להתעמל, לנוח, לטייל. הפארק נקודה מצוינת לצפות בזריחה ובשקיעה ובגורדי השחקים שסביב.

Thung Chung Norh Park
פארק השוכן בצפון האי Lantau לא רחוק משדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג. מציע מגרש משחקים לילדים, מתקנים מוצלחים לסקייטבורד, שרותים ואף מקלחות.


רכיבה על אופניים