כסף ועלויות

דולר אמריקאי=כ-7.7/7.8 דולר הונג קונגי
שקל = 1.9 פלוס מינוס לדולר הונג קונגי.
שימו לב בעת פעולת רכישה בהונג קונג, מסעדות, תפריטים, חנויות, ראו שהמטבע מצוין HKD, דולר הונג קונגי.
כדאי להמיר סכום גדול יחסי בתחילת הטיול מכיוון שלא בכל מקום מכבדים מטבע זר. את השער הטוב ביותר תקבלו בבנקים וכספומטים בעיר.
לעתים במקומות מסוימים כמו מסעדות מסוימות הגדולות והפופולריות יותר, חנויות כנ"ל ישנה אפשרות המרת מטבע, ההמרה מצבעת במקום, אבל ההמרה תהיה שלושה אחוז גבוהה מערך הסכום. התהליך נקרא DCC- Dynamic Currency Convertion.


ניתן כמובן לקחת המחאות נוסעים Travelers Checks  ולפדות אותן בבנקים בעיר, שימו לב בדרך כלל Bank of China. המחאות נוסעים זה בעצם כסף מאובטח אשר אתם רוכשים בבנק או בדואר (סניפים מסוימים), את ההמחאות כאמור ממרים לכסף בבנקים מסוימים, היתרונות הם שהעמלה יחסית קטנה ואם גונבים לכם או אובד לכם, אז זה מבוטח וניתן להשיב לכם אותם. כמובן שחובה עליכם באותו רגע ללכת למשטרה או ל Tourist Police ולדווח בד בבד לבנק שלכם.

שימו לב אחד הדברים המשעשעים אך המבלבלים בהונג קונג הקשורים לכסף, זה השטרות. ישנם מספר עיצובים ומראה שונה לשטרות באותו סכום. זה בגלל שהשטרות מודפסים ע"י מספר בנקים שונים. הבנקים המדפיסים את השטרות הם: The Hong Kong & The Shangai Banking Corporation, The Bank of China, The Standard Chartered Bank, שטרות של 20,50,100,500 ו 1000.
כרטיסי אשראי בינלאומיים מקובלים וקלים לשימוש, ישנם כספומטים "בכל פינה" במטרו, בקניונים וכו.. ויזה ומאסטר כארד פופולרים ביותר כמו ברוב חלקי העולם. בדרך כלל מחירים של מוצרים וכו.. יהיו זולים יותר כאשר רוכשים במזומן, זאת מכיוון שכרטיסי אשראי דורשים תשלומי עמלות.

מחירים ממוצעים

מסעדות
בהונג קונג מחירי המסעדות נעים בין 20-30 ל-200-300 ועד אפילו 600 ויותר, כמובן מדובר בדולר הונג קונגי HKD.
המסעדות הזולות, אוכל מהיר למינהם ינועו בין 20-50
מסעדות ברמה בינונית 150-300 כשלוש מנות.
מסעדות יוקרה כוכבי מישלן 600++ דולר הונג קונגי.
ניתן למצוא גם מסעדות נודלס מקומיות זולות יותר אבל לא כל כך באזור התיירותי.

תחבורה
ליטר דלק כ-16HKD +-
כרטיס תחבורה ציבורי  לחודש 497 דולר הונג קונגי
מונית, בעיקרון מונית מתחילה ב-22 HKD

בידור
סרט זוגי כ-178 HKD
קוקטייל במועדון כ-100 HKD
בירה חצי ליטר כ-60 HKD
קפוצינו בעיר כ-40 HKD

ביגוד
נעלי ספורט מותג 650-750 ++ HKD
ג'ינס מותג 700 ++- HKD
נעליי יציאה/עסקים מעור מעל 1000 HKD
שמלה קייצית בחנויות מותג 300-400 HKD