קניות בהונג קונג

הונג קונג מושכת אותנו בגלל הרבה סיבות, העיר מציעה מה שהרבה ערים מציעות אבל עם טווסיט אלגנטי של מזרח ומערב, תרבות עתיקת יומין מול מודרנה לכל דבר ולעתים קרובות מפוארת, עם מסעדות עטורות כוכבי מישלן מול מסעדות רחוב אותנטיות, גורדי שחקים עוצרי נשימה מול כפריים ועיירות חוף בשולי הונג קונג, מרכזי קניות ענקיים ומודרניים מול שווקים ברחובות, טקסים עתיקים כריקודי דרקונים ואריות טאי צ'י וכו.. מול חגיגות חגים מערביים כמו הלוואין, New Years eve  ועוד.אנשי עסקים ועוד.. ללא ספק המשיכה של אחוז גבוה מכלל מהמבקרים בהונג קונג היא בגלל אפשרות הקניות היוצאות מן הכלל בהונג קונג וגם אם לא זאת הייתה מטרת הטיול, אתם תמצאו את עצמכם משוטטים באחד ממרכזי הקניות.
קניות בהונג קונג זה מעבר לאטרקציה, זו דרך חיים, זה תחביב, המחיר היחסית זול, ההצע/מגוון, החנויות/עיצוב, השירות ברמה גבוה ויעיל מאפשרים חוויה נוחה וידידותית.
אז הנה מספר אפשרויות לערוך קניות בהונג קונג:

Kolwoon- באזור Tsim Sha Tsui בצד המערבי של הנמל ישנו קניון אדיר מימדים שנקרא Habour City והא ממש כך, עיר קטנה וקניון ענק המשתרע על מספר רחובות מקביל ועל רחוב Canton Rd. הקניון מתחלק לחמישה חלקים, The Gate Way, Ocean Terminal, Ocean Center,  Marko Polo Hong Kong Hotel, Pacific Clun Kolwoon. זהו גן עדן של קניות, מחנויות בוטיק של מעצבים-ויטון, פרדה, לוריין וכל המותגים הנחשבים, רשתות לחנויות "רגילות", בתי קפה ומגוון אטרקציות.

מזרחית לפארק קולוון ממוקם קניון בשם: Parklane Shoppers Boulevard שמקנה חווית קניות נעימה (יותר מהעבר), שילוב של רשתות וחנויות פרטיות, ביגוד בעיקר, בגדי נשים ועוד.
ברחובות Canton Rd וב Beijing Rd תוכלו למצוא מגוון חנויות של מותגים שונים, ברחוב  Granviile יותר קוסמטיקה וחנויות שונות.

Hong Kong- עברנו לאי הונג קונג העבר השני של נמל ויקטוריה, המחוז הינו מעוז העסקים והכלכלה של הונג קונג, עם זאת תיירותי, המציע מרכזי קניות נהדרים, חיי לילה, פארקים ועוד..בשכונת Central ישנם מספר קניונים ראויים להזכיר, The Pacific Place קניון יוקרתי המציע מותגים יוקרתיים, קניות באווירה נינוחה אלגנטית עם שירות מצוין, מגוון מסעדות, שימו לב לשירותים, הקניון מחובר לתחנת Admirlty.
The Landmark Square קניון הממוקם גם ב-Cental המציע שלוש קומות של בעיקר בגדים, מסעדה, בית קפה, פחות יוקרתי מהקודם, אבל לחובבי קניות, מקום ראוי.
IFC Mall ממקום מעל תחנחת הונג קונג, הקניון רב תכליתי, בדרך כלל רמה גבוהה, יחד עם ביגוד הקניון מציע, קולנוע, בתי קפה, מסעדות, סופר מרקט, גן על הגג. ארבע קומות של קניות, מלבד ביגוד תוכלו לקנות גם תכשיטים, חנויות מתנות, ספרים, חנות אפל נפתחנ בקניון ב-2011.

עדיין בהונג קונג עברו מזרחה לכיוון אזור Causeway Bay, שם מוקמים מגוונן קניונים והאזור ידוע שנשאר פתוח יחסית מאוחר בלילה. ברחוב  Matheson מספר 1, נמצא קומפלקס קניות ענק, הוא Time Square, קניון אנכי בעל 14 קומות, כאשר עד קומה שמינית תוכלו לעלות במדרגות נעות או מעלית שקופה. באתר מסעדות חנויות לרוב, בתי קפה, קולנוע, סופרמקרט, הקניון עורך לעתים תצוגות. בגדים, מותגים, חנויות ספורט, מתנות בדרך כלל עד קומה 6. קומה 7,8 יותר לכיוון אלקטרוניקה, מיחשוב. 10-13 מסעדות וקולנוע.
ברחוב Hennessy לא רחוק מקניון טיים סקואר ב- Causeway Bay ניצב לו בגאון קניון Sogo Department Store הקיים כבר מ-1980. 19 קומות של חנויות, מה שתבקשו, חוניות לבגדים נשים/גברים, מוצרי עור, קוסמטיקה, תיקים, נעליים, ספורט, בגדים תחתונים, חנויות בראיות, ספרים ועוד ועוד, בקומה תשיעית ישנה אולם אירועים בו נערכים מחירות מציאה, מסעדות בתי קפה זמינים כמובן גם כן.
ברחוב Gloucesrer מספר 311 ממוקם קניון רב קומות נוסף שנקרא Winsore House, 17 קומות של קניות, אין הרבה חוניות בילאומיות, אבל תוכלו למשל להינות מקומה שלמה של ToysRus, חוניות אופנה לילדים, מבוגרים, תכשיטים, קוסמטיקה, ישנם תאי קריאוקי שהם "מצרך" אסייתי דומיננטי מאוד, מסעדות, בתי קפה, ספרים ועוד.

בשכונת Causeway Bay תוכלו למצוא מגוון נוסף של אזורי קניות לרבות Island Beverley Shopping Mall הממוקם על East Point Rd ו  Great George Street המציע אופנה צעירה בדרך כלל ועם מבט על אופנה יפנית וקוריאנית-אבל לכו תדעו אילו מציאות טומן בחובו. World Trade Center ברחוב Glouecester המציע מערך קניות בגובה העיניים עם מגוון מסעדות, חלקן מצוינות.
שוק מציאות ב- Jardines Cresent ו Jardine's Bazaar.

עדיין באי הונג קונג אבל כעת עוברים מזרחה לכיוון Quarry Bay, שם ממוקם ברחוב Taikoo Shing Road מספר 18, קניון CityPlaza אשר הוקם ב-1982 ועבר שיפוץ ב-2014, בקניון זה תמצאו מלבד חנויות מגוונות גם החלקה על הקרח, מסעדות, קפה, חוניות צעצועים לרבות toysRus, מתנות, ויותר מ-160 חנויות.