מידע לתייר

טיפים והערות לתייר כדי שטיולכם יהיה קל יותר ומובן יותר.
כמו בכל ארץ שהיא זרה, ישנם חוקים ודרך התנהגות שונה מזו המוכרת לנו, לא תמיד זה גלוי לעין אבל זה שם. לכם כדאי לשים לב ולקרוא על Do's and don'ts בהונג קונג, יתרונות תחבורתיים כאלה או אחרים, מתי כדאי לנסוע להונג קונג, ויזה, טיפים כללים ועוד.
ויזה
להונג קונג לא צריך ויזה מיוחדת, ניתנת אשרת כניסה אוטמטית ל-90 ימים (כך גם למקאו). עם זאת אם אתם מעוניינים לעבור לסין, תצטרכו להוציא ויזה מבעוד מועד וניתן לעשות זאת מהונג קונג היום יותר קל מבעבר, תוכלו לעשות זאת גם דרך סוכנויות נסיעות תמורת עמלה כמובן. ניתן גם להוציא ויזה לסין דרך שגרירות הסינית הממוקמת סמוך לתחנת הרכבת Wan Chai אשר במרכז האי הונג קונג. שימו לב-מומלץ שיהיה לכם כרטיס טיסה חזרה, או המשך להונג קונג או הוכחה לכך שאתם לא תשארו לנצח, לעתים פקידי ההגירה מבקשים לראות הוכחה לכך. מחירי הויזה לסין משתנים וזה תלוי בויזה שאתם מבקשים, כניסה בודדת, מספר כניסות וכו..200-600 דולר הונג קונגי פלוס מינוס, המחירים עלולים להשתנות.

טיפים לשהייה בהונג קונג
טיפים/תשר- במשך שנים על גבי שנים הונג קונג הייתה תחת שלטון בריטי וכידוע הבריטים לא מיטבי לכת כאשר מדובר בלהשאיר טיפים, לכן ישנה מעיין נוחות שכזו, משני הצדדים, "האורח והמארח" נקרא לכך, שזה בסדר לא להשאיר טיפים, אבל מומלץ וכדאי לתת טיפים במקומות שונים לדוגמא במסעדות, שימו לב לעתים במסעדות מוסיפים אחוז מסויים על שירות, אבל הסכום לא הולך למלצר, אז אם בא לכם...נהגי מוניות ידאגו לעגל את המחיר, תנו לבל בויז ובכלל לכל מי שנותן לכם שירות מעבר. בשורה תחתונה כולם אוהבים ומעריכים קבלת תשר בעד שירות.

סיגריות- הונג קונג הופכת יותר ויותר ואזור נטול עישון, באזורים ציבוריים בפנים ובחוץ, ספסלים ציבוריים, מדרגות נעות, בריכות, תחבורה ציבורית ועוד..הנתפס יחוייב בקנס עד 1500 דולר הונג קונגי. עם זאת ובכל זאת הרבה מקומות מעלימים עין מהנושא, אבל למה לכם לשאת קנס.
ניקיון- הונג קונג היא עיר נקייה ושמורה, למרות שעם השווקים הרבים לעתים תראה לכם שאינה כך. When in Rome המשפט הידוע שמתורגם לעברית, ברומא התנהג כמו רומאי, כלומר שם בהונג קונג לחילופין מארצות אחרות מוכרות אסור ללכלך ולזרוק זבל על הרצפה והמשליך לכלוך ייקנס. כל גם לגבי יריקות, הונג קונג הוא מקום של רמה גבוהה וכל היורק בפומבי יקנס גם כן.

משטרה/אמבולנס/מכבי אש-התקשרו 999 שיחת חינם.
שרותי אמבולנס חינם - St.John Ambulance 

מתי כדאי הגיע להונג קונג? עקב קיץ חם ולח מאוד לעתים אף בלתי נסבל, הוסיפו לכך גשמים מעיקים ולעתים אף טייפונים, פחות מומלץ להגיע בחודשים אלו, לחילופין חודשים אוקטובר עד דצמבר נעימים לתיירות בהונג קונג סוף הקיץ סתיו תחילת חורף, כמו כן מרץ אפריל תחילת מאי חודשים בסך הכל נעימים, קחו בחשבון בהונג קונג ממוקמת באזור סאבטרופי, כך שלעתים מזג האוויר יהיה לא צפוי.
שתייה- ניתן לשתות מים מהברז בהונג קונג, אך יכול להיות שהעם יהיה שונה, אז פשוט וקל רכשו לכם בקבוק מים ואם נתקלתם ללא אחד ואתם צמאים אז זה בסדר לשתות מברזייה.

תקשורת
הפרשי השעות בין הונג קונג לארץ הם 6 שעות, אם בהונג קונג יהיה 16:00 אחר הצהרייים אז בארץ יהיה 10:00 בבוקר.
קידומת החיוג לנוג קונג היא 852. כאשר אתם בהונג קונג ומעוניינים לתהקשר מחוצה לה, חייגו 001 ואז את קדומת המדינה הרצויה, 972 לישראל למשל. בתוך הונג קונג אין צורך להשתמש בקדומת.
טלפוניים ציבוריים ויש יעלו דולר אחד לחמש דקות, לעתים תמצוא בקניונים טלפונים לרוחחת הציבור שם לא תהיה עלות לשיחה.
בהונג קונג משתמשים מבחינת טלפונים סלולריים ברוב חברות הטלקומינקציה לרבות WCDMA, LTE,GSM, אותם ניתן למצוא בטלפון שלכם.
Discover hong Kong Sim Card הוא סים משתלם ישנם סוגים שונים, לחמישה ימים, שמונה ימים .. והוא מאפשר, שיחות פנים חופשיות, אינטרנט אלחוטי, שיחות בינלאומיות זולות ועוד. ניתן רכיש ב-7/11 באולם קבלה בשדה התעופה של הונג קונג.
החשמל המשתמשים בו בהונג קונג הוא כמו בארץ 200 V, השקע המוצע הוא G או M וניתן לרכוש ממיר בחניות חשמל ויש לי הרגשה שלא בעיה למצוא כאלה.

מומלץ
כרטיס אוקטופוס- כרטיס לתייר אלקטרוני רב תכליתי המציעה אפשרויות לתשלום במגוון אמצעי תחבורה ציבורית לרבות אוטובוסים, מעבורות וכמובן מטרו, כמו כן ניתן להשתמש בו במכונות, 7/11, מקדונלדס, סטארבקס, חניות, טלפונים ציבוריים ועוד. חוסך זמן-לא תצטרכו להתעסק עם מטבעות, להתבלבל בין שטרות (יש כמה שונים מכל סכום), קל לשימוש ולתפעול. יחסוך לכם כסף- בנסיעה במטרו למשל  הכרטיס מקנה 10 אחוז הנחה. ניתן לרכוש את הכרטיס בשדה התעופה בעת הגעתכם, עלות הכרטיס 100 דולר הונג קונגי עם ערבון של 50 דולר הונג קונגי למבוגר ו-20 לילד אותם יחזירו בעת החזרתכם של הכרטיס. ניתן כמובן לטעון את הכרטיס ואף להיכנס למינוס כאשר את הינוס מכסים עם הערבון.

טלפונים חיוניים
אבד/נגנב לכם הדרכון התקשרו ל Police Hot line, Lost Reportt מהונג קונג מספר 25277177 (852)
Travel Industry Council of Hong Kong  התקשרו ל  28070707 (852)
שדה התעופה של הונג קונג התקשרו ל  21818818 (852)
דואר הונג קונג- 29212222 (852)