מזג אוויר בהונג קונג

מזג האוויר בהונג קונג משתנה מאוד בתכונותיו מעונה לעונה, זהו מזג אוויר סאבטרופי גשום (לא כל השנה כמובן). הונג קונג זינה ומזמינה בכל עונה ישנן יתרונות וחזרונות בכל עונה. מה שכן לנו כישראלים מבחינת מזג אוויר יהיה מעניין לטייל בכל עונה בגלל השוני המובהק.

קיץ
נתחיל בקיץ, אמצע מאי עד סוף ספטמבר פלוס מינוס. חם מאוד ולח, לעתים סופות ברקים ולעתים טייפונים. הטמפרטורות הממוצעות ביום מגיעות ל-28 מעלות. ביולי אוגוסט חם ביותר ועתים מגיע גם ל-32 מעלות. שימו לב ניתן להסתובב גם ברחובות, קניות וכו.. בעת טייפון יהיו אזהרות, מתחת לרמה שלוש ניתן להסתובב אבל בעת אזהרה הכנסו למקום מוגן. אזהרה מעל רמה שלוש השארו בבתי מלון. בקיץ בהונג קונג תוכלו להסתובב עם חולצת קצרה קלילה ושמלות, נצלו את החופים, דיסני-לנד, Ocean Park פארק השעשועים בדרום האי הונג קונג. שימו לב לתחזית.

סתיו
מזג אוויר שבדרן כללי כייף לטייל בו בהונג קונג, אמנם קריר אבל שמשי ויבש. חולצה קצרה, או ארוכה ואיזה ג'קט לשעות הערב או כאשר הטמפרטיורות יורדות. בסך הכל מזג אוויר נעים שכדאי לבקר בו בהונג קונג. סוף ספטמבר עד דצמבר.

חורף
החורף בהונג קונג מאופיין כיבש וקר/קריר. דצמבר עד פברואר. סך הכל מזג אוויר שנחמד לטייל בו, קחו עליכם ג'קט או מעיל אבל אין צורך בדרל כלל במעיל שלג זה גם יסרבל לכם את הטיול. בחורף יש מגוון סיילים Sales בהונג קונג, כך שזו עונה די מבוקשת. ממוצע הטמפרטורות נע בין 13-17 מעלות. בטרטוריות הצפוניות הטמפרטורה יכולה להגיע ל-0 מעלות בעיר כאשר מגיחה רוח צפונית.

אביב
מרץ-מאי, חם/חמים ולח, בערב יכול להיות קריר אז קחו אתכם ג'קט או מעילון. באביב בהונג קונג יכול להיות ערפילי והמצב יכול להשפיע גם על מערך המעבורות. טמפרטורות ממוצעות בין 18-25 מעלות.